ANASAYFA ARŞİVİ
2019
İlk Selçuk Yaşar Ödülü Ali Nihat Gökyiğit'in

Tekfen Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Sayın Ali Nihat Gökyiğit hayatı boyunca farklı alanlarda almış olduğu ödüllere bir yenisini ekleyerek bu yıl Yaşar Üniversitesi tarafından ilki düzenlenen Selçuk Yaşar Ödülü'nde, ödül aldı. Toplumsal faydayı ve geleceğin Türkiye'sini hedefleyen cesur insanların çalışmalarını kutlamak ve bunu tüm Türkiye'ye duyurmayı hedefleyen bu ödülün töreni 7 Şubat Perşembe akşamı Çırağan'da düzenlendi. Törende, bir diğer ödül de genç girişimcilere ilham veren çalışmaların sahibi bilim insanı Prof. Dr. Aytül Erçil'e verildi.

 

2019 yılı temasını "girişimcilik, yenilikçilik ve inovasyon alanlarında başarılı çalışmalar yapan ve bunların sonucunda Türkiye'nin kalkınmasında veya tanınmasında önemli rol oynayan kişi ya da kurumlar" olarak belirleyen ödülün seçici kurulunda: Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı Başkanlığında, Allianz Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Berker, Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Hepbaşlı ve Dr. Yılmaz Argüden bulunuyor.

 

Ödülünü Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı'ndan alan Ali Nihat Gökyiğit yaptığı konuşmada duygularını "Ödül almak her zaman gurur verici ve teşvik edici. Kimin tarafından, kimin adına ihdas edilmiş olması da çok önemli. Yaşar Üniversitesi tarafından Selçuk Yaşar adına ihdas edilen bu ödülü, ilk töreninde alıyorum. Sanayi, eğitim, sanat, spor, sosyal sorumluluk alanlarının her yönünde Selçuk Yaşar'ı buluyoruz. Sosyal sorumluluk alanını hiç ihmal etmedi. TÜSİAD'ın aktif kurucularından oldu. Böyle değerli, öncü bir arkadaşım adına ihdas edilen ödülü alıyorum. Gel de gurur duyma ve şükran borcunu ifade etmeye gayret et. Ödüle layık görenlere şükran ve saygılar sunuyorum." diyerek dile getirdi.