ANASAYFA ARŞİVİ
2019
Tekfen Filar-mini çocuklara klasik müziği "Oyun" ile sevdirdi!

Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni yine minikler için çaldı! Tiyatro yönetmeni Yiğit Sertdemir'in kurgusu ve Ceyda Düvenci'nin anlatımıyla 9 Kasım'da gerçekleşen konserlerde küçük müzikseverler, Chopin, Paganini, Rahmaninov, Brahms gibi nice büyük bestecinin birbirinden güzel eserlerini anlatım, dans ve kukla oyunları eşliğinde dinledi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da konser günü, çocuklar, kullanmadıkları ve iyi durumda olan oyuncak ve kitapları getirip fuayede bulunan kutulara bıraktılar. Bırakılan bu kitap ve oyuncaklar, Tekfen Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Konser mekânında ayrıca çocuklar için, birbirinden eğlenceli, öğretici kitapların bulunduğu yayınevleri, rengarenk el sanatları stantları da vardı.

Tüm geliri Barış İçin Müzik Vakfı'na bağışlanan konserler kapalı gişe izlendi. Ertesi günün 10 Kasım olması sebebiyle konser, Muammer Sun tarafından düzenlemesi yapılan ve koro eşliğinde söylenen İzmir Marşı ile sona erdi, orkestra ve oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı.