ANASAYFA ARŞİVİ
2019
Tekfen'den Stratejik İşbirliği Anlaşması

Tekfen, 1956 yılından beri dünya çapındaki projelerin mühendislik konularında araştırma, analiz ve tasarım danışmanlığı hizmeti sunan Thornton Tomasetti ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı!

Dünyanın dört bir tarafındaki yeni projelerde birlikte çalışmak amacıyla yapılan işbirliğinin Thornton Tomasetti'nin New York'taki merkez ofisinde gerçekleştirilen imza töreninde, Thornton Tomasetti'yi Şirket Başkanı Raymond Daddazio ve üst düzey şirket yöneticileri, Tekfen'i ise, Taahhüt Grubu'ndan sorumlu Tekfen Holding Başkan Yardımcısı Levent Kafkaslı ve Tekfen İnşaat Bakû Ofis Müdürü Barış Altıparmak temsil etti.

İki firmanın, SOCAR Kulesi, Bakû Olimpiyat Stadyumu, Azerbaycan Vergi Binası ve Katar'daki Al Thumama Stadyumu'nun da içinde olduğu, özellikle de yüksek profilli tasarım projeleri üzerine uzun bir çalışma geçmişi var.

Thornton Tomasetti Başkanı Ray Daddazio, "Her iki firmanın müşterilerinin yararına olacağına inandığımız bu verimli işbirliği için heyecanlıyız" dedi. Levent Kafkaslı ise, "İki firmanın birbirini tamamlayan hizmetleri ve mükemmellik konusundaki ortak taahhüdü ile Thornton Tomasetti ile olan yeni ortaklığımız doğal bir uyumun sonucudur" dedi.